Joga Nidra – osiągnij stan relaksu. Warsztat z prof. Lesławem Kulmatyckim i Magdaleną Grocholską

Zapraszamy na autorski warsztat joga nidry  prowadzony przez ekspertów jogi psychicznej, naukowca z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego profesora Lesława Kulmatyckiego oraz długoletnią nauczycielkę jogi – Magdalenę Grocholską. Zajęcia odbędą się 23 września (sobota). Liczba miejsc ograniczona.

INFORMACJE OGÓLNE
Propozycja warsztatów obejmuje 8 godzin lekcyjnych prowadzonych w godzinach 10.30 – 13.30, przerwa na posiłek, 14.30-17.30. Ok. 70 proc programu dotyczy praktyki poszczególnych elementów joga nidry a 30 proc. to wykład oraz rozmowy wokół doświadczenia wykonywania poszczególnych praktyk joga nidry.
PROGRAM:
1. Istota joga nidry (głównej praktyki pratyahary jogi klasycznej), istota i podstawowe ćwiczenia (elementy) wstępnej praktyki
2. Przygotowanie fizyczne, pozycja ciała, zasady przyjęcia wygodnej pozycji, wstępne ćwiczenia oddechowe i rozluźniające
• Savasana, pozycja całkowitego bezwładu na plecach
• Makarasana, pozycja relaksacyjna na brzuchu
• Matsya kridasana, pozycja relaksacyjna boczna
3. Wybrane praktyki joga nidry dla średnio-zaawansowanych oraz ich wersje, wprowadzenie w każdą praktykę:
• Praca z sankalpą, praktyka z postanowieniem
• Praca z nyasa, praktyka z rotacją świadomości
• Praca z nidrą, praktyka sekwencji wyobrażeniowych – zdarzeń
• Praca z chidakasha, praktyka z wewnętrzną przestrzenią
4. Opis subiektywnego doświadczenie pogłębionego stanu relaksu, podzielenie się przez prowadzących własnymi doświadczeniami, wskazanie na główne ograniczenia i przeszkody, wskazanie na sposoby ich pokonywania
5. Monitorowanie i automonitorowanie poszczególnych ćwiczeń joga nidry, podsumowanie pracy, przekazanie skryptów oraz „pracy domowej”.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Termin: 23 września, sobota
Koszt: 350 zł – wegetariański posiłek i materiały w cenie warsztatu
Zaliczka 200 zł płatna do 16 września na nr rachunku: mBank: 21 1140 2004 0000 3302 6650 3361 lub w Szkole.
Miejsce: Szkoła Jogi Halasana, Stare Babice koło Warszawy ul Hubala – Dobrzańskiego 42/44 lok. 9
Kontakt 504 77 08 09