Każdy wynik w jodze jest dobry!

Nasza Fundacja w lokalnej prasie

Joga jest dobrym dodatkiem do joggingu

Biegaczom szczególnie polecane są pozycje stojące, które rozciągają i wzmacniają mięśnie kończyn dolnych, a także stabilizują stawy. Niezwykle ważne jest zadbanie o mięśnie głębokie, które pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała. Joga pozwala również odciążyć kręgosłup, wydłużyć go i zregenerować krążki międzykręgowe. Wiele jej pozycji poprawia także naszą równowagę, przez co później znacznie łatwiej ją utrzymać na trudnych, biegowych ścieżkach, gdzie jest większe ryzyko kontuzji.

Joga przed wyjazdem na narty pozwala zmniejszyć ryzyko urazów

W narciarstwie zjazdowym najbardziej narażone na kontuzje są nogi – stawy kończyny dolnej, kości, ścięgna czy więzadła. Według różnych statystyk nawet 70 proc. urazów dotyczy właśnie tego obszaru. Połowa tego przypada na kolana, które muszą wytrzymać bardzo duże obciążenia w czasie dynamicznego zjazdu. Żeby więc wyjazd na narty był dla nas przyjemnością i nie zakończył się przykrą kontuzją, powinniśmy wcześniej wzmocnić i rozciągnąć ciało. Dobrym sposobem są na przykład ćwiczenia jogi, która zapewnia i jedno, i drugie.

Portal mamadu: Małgorzata Baranowska o treningu w czasie ciąży

Czasy, kiedy ciężarnym zalecano leżenie plackiem słusznie minęły – dzisiaj specjaliści przekonują, aby ruszać się możliwie jak najwięcej, oczywiście wybierając tylko te rodzaje aktywności, które są w tym okresie bezpieczne. – Joga to doskonała forma aktywności dla ciężarnych, ponieważ ćwiczenia jogi są statyczne, a ruchy i zmiany w pozycjach nie są wykonywane gwałtowne – przekonuje na swoim blogu Małgorzata Baranowska ze szkoły jogi Halasana.

Przeczytaj cały tekst

Natemat.pl: Szkoła Jogi Halasana o zajęciach dla firm.

Jak pracownikom KBC TFI udało się przekonać “górę” aby podarowała im godzinę relaksu? To nie było trudne, ponieważ pomysł od początku bardzo spodobał się Zarządowi, który sam także bierze udział w zajęciach. – Wygospodarowanie tej godziny było ukłonem w stronę pracowników, ale nie tylko – tłumaczy Małgorzata Baranowska ze szkoły jogi Halasana, która prowadzi zajęcia. – Jasne, że wspólna aktywność to świetne narzędzie integrowania zespołu i poprawy motywacji. Z drugiej strony, w wyraźny sposób przekłada się też na zdrowie poszczególnych uczestników – zapewnia instruktorka i zaczyna wymieniać korzyści płynące z regularnej praktyki.

Przeczytaj cały tekst

80% Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem instruktorów remedium na te dolegliwości jest joga. Odpowiednio dobrane i prawidłowo wykonywane ćwiczenia to masaż dla kręgosłupa i mięśni.

Ze statystyk wynika, że 80 proc. osób doświadczyło bądź doświadcza bólu pleców. Szacuje się także, że mniej więcej jedna na pięć dorosłych osób cierpi na przewlekły ból, który trwa dłużej niż 3 miesiące. Najczęstszymi dolegliwościami są skrzywienia kręgosłupa, bóle w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym oraz przepukliny.

Byliśmy na Festiwalu Kultury Indyjskiej – Leszno, 23.06.2013 r.