Gosia Baranowska
Jestem założycielką i instruktorką tej szkoły.
Z wykształcenia jestem socjologiem i menadżerem sportu oraz instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie hatha jogi. Ukończyłam podyplomowe studia „Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz podyplomowe studia „Fizjoterapia w sporcie” w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
Odbyłam również kurs „Nowoczesna Szkoła Rodzenia” pod patronatem Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa Polskiego wykorzystujący techniki jogi do pracy z kobietami w ciąży. Z hatha jogą związana jestem od 2002 r. i do dzisiaj bardzo sobie cenię podejście profesora Janusza Szopy. Systematycznie uczestniczę w warsztatach jogi i technik relaksacji (m.in. Metoda Feldenkraisa) z różnymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Jestem także certyfikowanym trenerem automasażu mięśniowo – powięziowego specjalistyczną metodą BLACKROLL.
Na swoim koncie mam także intensywne szkolenie pt. Terapia pilates i motoryka w usprawnianiu pacjenta po operacji kręgosłupa zrealizowane przez Klinikę Zdrowej Postawy – REHABILIUM.
Poza tym uczestniczyłam w cyklu warsztatów pod kierunkiem prof. Lesława Kulmatyckiego w ramach Akademii Antystresowej (warsztaty oddechowe: Pranayama a stres oraz Pranayama a energia, warsztaty relaksacji: Joga Nidra – wprowadzenie oraz Joga Nidra jako psychoterapia, warsztaty z technik koncentracji: Dharana – koncentracja według jogi oraz Dhyana: medytacja według jogi).
Moje zainteresowanie jogą przerodziło się w zainteresowanie ruchem i jego wpływem na zwiąkszanie świadomości ciała oraz kształtowanie nawyków prawidłowej postawy zarówno dorosłych jak i dzieci. Dlatego ukończyłam kursy: gimnastyki korekcyjnej dla dzieci (zdobywając tytuł instruktora) oraz I i II stopień Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi.
Z szacunkiem podchodzę do każdego ćwiczącego, respektując jego ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia, wieku i ogólnej kondycji.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Jogi Akademickiej.
Dorota Iwaniuk
Regularną praktykę według metody B.K.S. Iyengara rozpoczęłam w szkole Adama Bielewicza w Warszawie jeszcze pod koniec studiów ekonomicznych. Na pierwsze zajęcia jogi poszłam z ciekawości, wcześniej wydawało mi się, że joga jest dla mnie zbyt statyczna. Wiedziałam tylko, że potrzebuję głębszej pracy z mięśniami, oddechem i po kilku zajęciach wiedziałam, że trafiłam w dziesiątkę.
Pojawiło się zainteresowanie jogą, które trwa nieprzerwanie od 2006 roku. Pływanie, fitness, bieganie zeszły na boczny tor, bo na jodze znalazłam odpowiednią dla mnie dynamikę pracy z ciałem i przede wszystkim pomagała na kręgosłup przy długich godzinach za biurkiem oraz na lepsze radzenie sobie ze stresem.
Poszłam za ciosem i po kilku latach od pierwszych zajęć postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej o jodze. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski prowadzony przez Romka Grzeszykowskiego w Krakowie, uzyskując w 2013 roku stopień nauczycielski Introductory II. Brałam udział w polskich konwencjach jogi z Jaki Nett, Manouso Manos, Abhijatą Sridhar Iyengar, Faeq Biria. W latach 2012 – 2018 prowadziłam na Woli regularne zajęcia w ramach założonej „Jogi na Kole”.
Maja Moroz
Jestem instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie hatha jogi. Ukończyłam studia podyplomowe „Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Podobnie jak Gosia Baranowska jestem wychowanką profesora Janusza Szopy, który jako badacz i nauczyciel akademicki promuje jogę akademicką popartą wieloletnimi badaniami z zakresu hatha jogi, która z pewnością poprawia sprawność fizyczną oraz jakość naszego życia.
Uczestnicząc w warsztatach jogi akademickiej prowadzonych przez profesora Szopę i innych doświadczonych praktyków jogi, stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności.
Z największą radością i pasją zachęcam wszystkich do wspólnej praktyki jogi. Nigdy nie jest za późno żeby zacząć! Aktywność fizyczna w formie ćwiczeń jogi oraz praktyka technik relaksacyjnych jest cennym narzędziem w walce ze stresem. Zapraszam wszystkich do wspólnego spędzenia czasu na macie w przyjaznej i kameralnej atmosferze Halasany.
Zbyszek Baranowski
Z jogą po raz pierwszy zetknąłem się w 2003 roku i od tej pory regularnie ćwiczę. Pierwsze kroki stawiałem u Leszka Kawy i Iwony Ramotowskiej. Wiele zawdzięczam także profesorowi Januszowi Szopie i jego naukowemu podejściu do jogi. Dlaczego? Bo lubię wiedzieć, w jaki sposób wykonywana pozycja wpływa na moje ciało. Ukończyłem studia podyplomowe w Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalności „Trener personalny”.
Posiadam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w zakresie – ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system hatha jogi. Jestem także certyfikowanym trenerem automasażu mięśniowo – powięziowego specjalistyczną metodą BLACKROLL. Ukończyłem również kurs dietetyki sportowej by móc bardziej całościowo spojrzeć na proces treningowy osób z którymi pracuję.
Uczestniczyłem ponadto w kursie technik jogi psychosomatycznej, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Świadomości Ciała w Rehabilitacji.
Mam za sobą także warsztaty pod kierunkiem prof. Lesława Kulmatyckiego w ramach Akademii Antystresowej (warsztaty oddechowe: Pranayama a stres oraz Pranayama a energia, warsztaty relaksacji: Joga Nidra – wprowadzenie oraz Joga Nidra jako psychoterapia, warsztaty z technik koncentracji: Dharana – koncentracja według jogi oraz Dhyana: medytacja według jogi), a także ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o mindfulness i warsztaty ruchu w oparciu o Metodę Feldenkraisa.
Przez wiele lat ćwiczyłem także wchodnie sztuki walki – Judo, Viet Vo Dao i wreszcie Aikido. W tej ostatniej posiadam upranwnienia instruktorskie i czarny pas.
Joga i Aikido to idealne połącznie. Obie dyscypliny dają spokój umysłu i sprawne ciało. To elastyczność przenoszona z maty na różne wyzwania dnia codziennego, która pozwala twórczo podejść do każdego zadania.
Natalia Mayorova
Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i absolwentką studiów podyplomowych Joga i Relaksacja na Akademii Wychowania Fizycznego.
Od ponad dziesięciu lat zajmuję się jogą w aspekcie fizjoterapeutycznym, wykorzystując jej terapeutyczne właściwości do pracy z pacjentami bólowymi ze schorzeniami narządu ruchu. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne, łącząc klasyczną fizjoterapię, jogę, trening funkcjonalny i medyczny. Wiedzę zdobytą na kursach i warsztatach łączę z doświadczeniem zdobytym przez lata pracy z pacjentami. Kładę duży nacisk na edukację i samoświadomość swoich podopiecznych.
Jestem instruktorem zajęć dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmi oraz jogi i relaksacji. Doświadczenie zdobywałam też jako stażystka w Centrum Medycznym Arnica w Starych Babicach, pracując w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników Wojska w Warszawie oraz na praktykach w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie.
Ponadto ukończyłam kursy: DRA – rozejście kresy białej, terapia mięśni dna miednicy, uroginekologia – fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej.
Rozwijam się w kierunku różnych form pracy z ciałem i uroginekologii.
Mariola Czarnecka
Jestem absolwentką AWF Kraków (1999), instruktorką hatha joga (2023 TKKF Toruń), posiadam dyplom ukończenia podyplomowych studiów na AWF Warszawa, Wydział Rehabilitacji o specjalności Relaksacja i Joga (2023).
Moja fascynacja jogą trwa ponad 10 lat. Praktykę metodą B.K.S. Iyengara zaczęłam w szkole Joanny Jedynak i kontynuowałam u Leszka Kawy i Grzegorza Nieściera. Brałam udział w licznych warsztatach wyjazdowych oraz zajęciach pogłębionej praktyki. Aktualnie uczestniczę w szkoleniu Akademii Terapii „Kompleksowa autoterapia bólu pleców” oraz zgłębiam wiedzę u Janusza Dąbrowskiego, fizjoterapeuty, specjalisty od jogi kręgosłupa.
Prowadzę regularne zajęcia jogi w Warszawie. Na sesjach dbam o prawidłowe wykonanie asan, modyfikuję pozycje odpowiednio do możliwości, sprawności i wieku ćwiczących. Zwracam uwagę na uspokojenie umysłu i oddechu uczestników oraz dobrą atmosferę.
Prywatnie uwielbiam jeździć na rowerze, jestem miłośniczką natury, podróży, Kanady i croissantów 😉
Moje najbliższe plany rozwojowe: doskonalenie praktyki w Kanadzie oraz szkolenia z metody Feldenkraisa, jogi hormonalnej oraz MBSR.
Paulina Kwiecińska
Jestem certyfikowaną nauczycielką RYT 200 i absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Relaksacja i Joga na Akademii Wychowania Fizycznego, a także instruktorką Aerial Jogi.
Pierwsze kroki na macie stawiałam około 10 lat temu, początkowo praktykując według metody B.K.S Iyengara, charakteryzującej się wysoką precyzją ustawienia oraz pracy w asanach.
Na przestrzeni lat próbowałam wielu styli jogi, co znajduje odzwierciedlenie w mojej praktyce. Joga jest dla mnie życiowym drogowskazem oraz miejscem, do którego zawsze wracam.
Jako entuzjastka wszelkich form ruchu, trenuję także formy aerialowe (joga, acro), taniec z wachlarzami bojowymi, balet oraz Animal Flow. Preferuję dynamiczne formy jogi, takie jak ashtanga i vinyasa, ale doskonale odnajduję się również w spokojnych, relaksujących formach treningu.