Gosia Baranowska
Jestem założycielką i instruktorką tej szkoły.
Z wykształcenia jestem socjologiem i menadżerem sportu oraz instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie hatha jogi. Ukończyłam podyplomowe studia „Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz podyplomowe studia „Fizjoterapia w sporcie” w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
Odbyłam również kurs „Nowoczesna Szkoła Rodzenia” pod patronatem Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa Polskiego wykorzystujący techniki jogi do pracy z kobietami w ciąży. Z hatha jogą związana jestem od 2002 r. i do dzisiaj bardzo sobie cenię podejście profesora Janusza Szopy. Systematycznie uczestniczę w warsztatach jogi i technik relaksacji (m.in. Metoda Feldenkraisa) z różnymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Jestem także certyfikowanym trenerem automasażu mięśniowo – powięziowego specjalistyczną metodą BLACKROLL.
Na swoim koncie mam także intensywne szkolenie pt. Terapia pilates i motoryka w usprawnianiu pacjenta po operacji kręgosłupa zrealizowane przez Klinikę Zdrowej Postawy – REHABILIUM.
Poza tym uczestniczyłam w cyklu warsztatów pod kierunkiem prof. Lesława Kulmatyckiego w ramach Akademii Antystresowej (warsztaty oddechowe: Pranayama a stres oraz Pranayama a energia, warsztaty relaksacji: Joga Nidra – wprowadzenie oraz Joga Nidra jako psychoterapia, warsztaty z technik koncentracji: Dharana – koncentracja według jogi oraz Dhyana: medytacja według jogi).
Moje zainteresowanie jogą przerodziło się w zainteresowanie ruchem i jego wpływem na zwiąkszanie świadomości ciała oraz kształtowanie nawyków prawidłowej postawy zarówno dorosłych jak i dzieci. Dlatego ukończyłam kursy: gimnastyki korekcyjnej dla dzieci (zdobywając tytuł instruktora) oraz I i II stopień Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi.
Z szacunkiem podchodzę do każdego ćwiczącego, respektując jego ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia, wieku i ogólnej kondycji.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Jogi Akademickiej.
Dorota Iwaniuk
Regularną praktykę według metody B.K.S. Iyengara rozpoczęłam w szkole Adama Bielewicza w Warszawie jeszcze pod koniec studiów ekonomicznych. Na pierwsze zajęcia jogi poszłam z ciekawości, wcześniej wydawało mi się, że joga jest dla mnie zbyt statyczna. Wiedziałam tylko, że potrzebuję głębszej pracy z mięśniami, oddechem i po kilku zajęciach wiedziałam, że trafiłam w dziesiątkę.
Pojawiło się zainteresowanie jogą, które trwa nieprzerwanie od 2006 roku. Pływanie, fitness, bieganie zeszły na boczny tor, bo na jodze znalazłam odpowiednią dla mnie dynamikę pracy z ciałem i przede wszystkim pomagała na kręgosłup przy długich godzinach za biurkiem oraz na lepsze radzenie sobie ze stresem.
Poszłam za ciosem i po kilku latach od pierwszych zajęć postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej o jodze. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski prowadzony przez Romka Grzeszykowskiego w Krakowie, uzyskując w 2013 roku stopień nauczycielski Introductory II. Brałam udział w polskich konwencjach jogi z Jaki Nett, Manouso Manos, Abhijatą Sridhar Iyengar, Faeq Biria. W latach 2012 – 2018 prowadziłam na Woli regularne zajęcia w ramach założonej „Jogi na Kole”.
Maja Moroz
Jestem instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie hatha jogi. Ukończyłam studia podyplomowe „Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Podobnie jak Gosia Baranowska jestem wychowanką profesora Janusza Szopy, który jako badacz i nauczyciel akademicki promuje jogę akademicką popartą wieloletnimi badaniami z zakresu hatha jogi, która z pewnością poprawia sprawność fizyczną oraz jakość naszego życia.
Uczestnicząc w warsztatach jogi akademickiej prowadzonych przez profesora Szopę i innych doświadczonych praktyków jogi, stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności.
Z największą radością i pasją zachęcam wszystkich do wspólnej praktyki jogi. Nigdy nie jest za późno żeby zacząć! Aktywność fizyczna w formie ćwiczeń jogi oraz praktyka technik relaksacyjnych jest cennym narzędziem w walce ze stresem. Zapraszam wszystkich do wspólnego spędzenia czasu na macie w przyjaznej i kameralnej atmosferze Halasany.
Zbyszek Baranowski
Z jogą po raz pierwszy zetknąłem się w 2003 roku i od tej pory regularnie ćwiczę. Pierwsze kroki stawiałem u Leszka Kawy i Iwony Ramotowskiej. Wiele zawdzięczam także profesorowi Januszowi Szopie i jego naukowemu podejściu do jogi. Dlaczego? Bo lubię wiedzieć, w jaki sposób wykonywana pozycja wpływa na moje ciało. Ukończyłem studia podyplomowe w Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalności „Trener personalny”.
Posiadam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w zakresie – ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system hatha jogi. Jestem także certyfikowanym trenerem automasażu mięśniowo – powięziowego specjalistyczną metodą BLACKROLL. Ukończyłem również kurs dietetyki sportowej by móc bardziej całościowo spojrzeć na proces treningowy osób z którymi pracuję.
Uczestniczyłem ponadto w kursie technik jogi psychosomatycznej, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Świadomości Ciała w Rehabilitacji.
Mam za sobą także warsztaty pod kierunkiem prof. Lesława Kulmatyckiego w ramach Akademii Antystresowej (warsztaty oddechowe: Pranayama a stres oraz Pranayama a energia, warsztaty relaksacji: Joga Nidra – wprowadzenie oraz Joga Nidra jako psychoterapia, warsztaty z technik koncentracji: Dharana – koncentracja według jogi oraz Dhyana: medytacja według jogi), a także ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o mindfulness i warsztaty ruchu w oparciu o Metodę Feldenkraisa.
Przez wiele lat ćwiczyłem także wchodnie sztuki walki – Judo, Viet Vo Dao i wreszcie Aikido. W tej ostatniej posiadam upranwnienia instruktorskie i czarny pas.
Joga i Aikido to idealne połącznie. Obie dyscypliny dają spokój umysłu i sprawne ciało. To elastyczność przenoszona z maty na różne wyzwania dnia codziennego, która pozwala twórczo podejść do każdego zadania.
Natalia Mayorova
Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i absolwentką studiów podyplomowych Joga i Relaksacja na Akademii Wychowania Fizycznego.
Od ponad dziesięciu lat zajmuję się jogą w aspekcie fizjoterapeutycznym, wykorzystując jej terapeutyczne właściwości do pracy z pacjentami bólowymi ze schorzeniami narządu ruchu. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne, łącząc klasyczną fizjoterapię, jogę, trening funkcjonalny i medyczny. Wiedzę zdobytą na kursach i warsztatach łączę z doświadczeniem zdobytym przez lata pracy z pacjentami. Kładę duży nacisk na edukację i samoświadomość swoich podopiecznych.
Jestem instruktorem zajęć dla kobiet w ciąży i mam z małymi dziećmi oraz jogi i relaksacji. Doświadczenie zdobywałam też jako stażystka w Centrum Medycznym Arnica w Starych Babicach, pracując w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników Wojska w Warszawie oraz na praktykach w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie.
Ponadto ukończyłam kursy: DRA – rozejście kresy białej, terapia mięśni dna miednicy, uroginekologia – fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej.
Rozwijam się w kierunku różnych form pracy z ciałem i uroginekologii.
Anantha Krishnan Radhakrishnan
Nazywam się Anantha Krishnan Radhakrishnan. Możecie nazywać mnie Anantha. Jestem nauczycielem jogi z Indii, skąd pochodzi joga. Joga jest dla mnie wszystkim, to moja pasja, zawód i całe życie. Ukończyłem studia podyplomowe z terapii jogą i program szkolenia nauczycieli jogi afiliowany przez Yoga Alliance (RYT200). Ukończyłem studia magisterskie i licencjackie z literatury sanskryckiej, dzięki czemu jestem świadomy literatury wedyjskiej, filozofii jogi i mantr. Prowadziłem również centrum jogi w Indiach o nazwie Asmi Yoga studio. Od 5 lat praktykuję i nauczam tradycyjnego stylu jogi. Jestem pełnoetatowym nauczycielem jogi, który prowadzi zajęcia z asan, pranajamy, medytacji, kriji, teorii i filozofii jogi. Chciałbym podzielić się esencją tradycyjnej jogi ze wszystkimi moimi klientami. Możesz doświadczyć magicznej harmonii ciała, umysłu i emocji dzięki mojemu podejściu poznanemu w szkole jogi Bihar (BSY).
Szkoła jogi Bihar (BSY)
Szkoła jogi Bihar jest placówką nauczająca starożytnej mądrości jogi. To nie tylko praktyka, ale styl życia. BSY jest bliższa stylowi Sivanandy, ale praktyka jest bardziej intensywna. Jej celem jest czystość ciała i umysłu. Tak więc Mudra, Kriya, Bandhas są również bardzo ważne w tym stylu. Ten styl jogi jest dla każdego. Zawiera zróżnicowane asany dopasowane do różnych poziomów zaawansowania. Każda sesja zapewnia pełne rozciągnięcie i wzmocnienie ciała. Lekkość ciała i umysłu gwarantowana po każdej sesji. W tradycji tej szkoły nie ma powtarzania asan w czasie jednej sesji, skupiamy się na trwaniu w pozycji dla lepszego zrozumienia ciała, mięśni i umysłu.
Paulina Kwiecińska
Jestem certyfikowaną nauczycielką RYT 200 i absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Relaksacja i Joga na Akademii Wychowania Fizycznego, a także instruktorką Aerial Jogi.
Pierwsze kroki na macie stawiałam około 10 lat temu, początkowo praktykując według metody B.K.S Iyengara, charakteryzującej się wysoką precyzją ustawienia oraz pracy w asanach.
Na przestrzeni lat próbowałam wielu styli jogi, co znajduje odzwierciedlenie w mojej praktyce. Joga jest dla mnie życiowym drogowskazem oraz miejscem, do którego zawsze wracam.
Jako entuzjastka wszelkich form ruchu, trenuję także formy aerialowe (joga, acro), taniec z wachlarzami bojowymi, balet oraz Animal Flow. Preferuję dynamiczne formy jogi, takie jak ashtanga i vinyasa, ale doskonale odnajduję się również w spokojnych, relaksujących formach treningu.