PRANAYAMA a kumulacja energii fizycznej – warsztat ONLINE z Magdaleną Grocholską i profesorem Lesławem Kulmatyckim

Czy praca z oddechem może nam pomóc zapanować nad emocjami, czy ma wpływ na gromadzenie energii fizycznej, czy pozwoli lepiej radzić sobie ze stresem zwłaszcza w czasie pandemii – na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w czasie unikalnego warsztatu PRANAYAMY ONLINE, który zostanie zrealizowany przez ekspertów i wieloletnich praktyków w tej dziedzinie. Serdecznie zapraszamy.

PROWADZĄCY

Planowane spotkanie to autorski warsztat dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych uczniów jogi prowadzony przez ekspertów jogi psychicznej, naukowca z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, profesora Lesława Kulmatyckiego oraz długoletnią nauczycielkę jogi – Magdalenę Grocholską. Oboje są wykładowcami unikalnych w skali kraju podyplomowych studiów („Psychosomatyczne Praktyki Jogi” przy AWF  i „Joga Klasyczna” przy Uniwersytecie Wrocławskim.)

INFORMACJE O WARSZTACIE

Pierwszy z cyklu zdalnie prowadzonych warsztatów skierowany do osób mających już doświadczenie w pracy ze swoim ciałem z wykorzystaniem asan oraz podstawowych pranajam.
W czasie 4-ch godzin lekcyjnych, ok. 70 proc. programu dotyczy praktyki i demonstracji właściwego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. 30 proc. 30-min. wykład oraz 15 min na komentarze i odpowiedzi na pytania. Uczestniczy drogą mailową otrzymają SKRYPT Z OPISEM PRAKTYK (SKRYPT) warsztatowych oraz ARKUSZ MONITOROWANIA PRAKTYK (ARKUSZ) dla indywidualnej praktyki domowej. Dla zainteresowanych będzie możliwość kontaktu mailowego również po warsztacie.

1. Wprowadzenie, demonstracja, wyjaśnienie i praktyka wstępna (60 min.)

Wprowadzenie:  MECHANIKA PRANAJAMY a świadomość ciała według umiejscowienia (desa)

Praktyka:            Ćwiczenia miejscowienia oddechu

Ćwiczenia lokalizowania dróg energii (vayu)

2. Indywidualna praca z arkuszem monitorującym praktykę (15 min.)

Praktyka:            Ćwiczenia kumulacji energii (wg instrukcji SKRYPTU)

Zapis doświadczeń w ARKUSZU

3. Wykład:          ANATOMIA I FIZJOLOGIA ODDECHU WG JOGI

komentarze i pytania do praktyki (45 min.)

4. Praktyka zaawansowana i relaksacja (75 min.)

Surya-bhedana pranayama (oddech wzmacniający witalność).

Bhramari pranayama (oddech kontroli energii).

Ujjayi pranayama (oddech psychiczny).

Relaksacja z rotacją świadomości.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Termin: 10 października, godz. 10
  • Platforma: ćwiczymy na platformie zoom. Link i hasło do Sali wysyłamy po opłaceniu kosztów warsztatu. Salę otwieramy około godz. 9.30.
  • Koszt: 150 zł od uczestnika, płatne do 5 października, po tej dacie w przypadku rezygnacji opłata przepada.
  • Opłaty prosimy kierować na numer: mBank: 21 1140 2004 0000 3302 6650 3361 , w tytule imię i nazwisko oraz nazwa kursu
  • Kontakt: 504 77 08 09, kontakt@halasana.edu.pl
  • Dla chętnych, lub osób mających utrudniony kontakt z internetem, możliwość uczestnictwa w zajęciach w siedzibie Szkoły Jogi Halasana przy ul. Hubala Dobrzańskiego 42/44 w Latchorzewie.
  • Warsztat uruchomimy po zebraniu grupy ucestników.

UWAGA: nagrywanie warsztatu zabronione!!!

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAJĘĆ ONLINE

• ćwicząc w domu ONLINE, zadbajcie o miejsce z dobrym internetem, jednocześnie takie, gdzie nikt Wam nie będzie przeszkadzał.
  • Jeśli jest taka możliwość, za pomocą kabla HDMI lub przez WIFI podłączcie komputer do telewizora, by uzyskać większy komfort ćwiczeń.
  • Z uwagi na formułę warsztatu konieczny jest trening z włączonymi kamerami. Mikrofony włączamy, gdy chcemy zabrać głos.