Nasza Fundacja z nową ofertą dla Seniorów

Gimnastyka przy muzyce” i „Ruch rozwijający – terapia ruchem” , a także „Zdrowy kręgosłup i relaksacja” – to zajęcia dla naszych Seniorów, z których mogą korzystać dzięki wsparciu Gminy Stare Babice i Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wszystkie projekty realizuje Fundacja Aktywni Dłużej.

Kontynuacja współpracy z Gminą Stare Babice

Zajęcia gimnastyki przy muzyce odbywają się już kolejny rok, jako efekt współpracy Fundacji Aktywni Dłużej z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zbierają bardzo dobre rekomendacje uczestników.

W czasie jednego spotkania efektywnie łączymy wpływ łagodnej, relaksacyjnej muzyki z ćwiczeniami ruchowymi opartymi na jodze terapeutycznej oraz z nauką prawidłowego oddychania. Wszystkie te elementy dają efekt w postaci poprawy sprawności fizycznej oraz umiejętności relaksacji poprzez połączenie ruchu z oddechem – podkreśla Małgorzata Baranowska, prezes Fundacji Aktywni Dłużej, która jednocześnie prowadzi zajęcia.

II edycja „Zdrowy kręgosłup i relaksacja dla Seniorów”

Od końca marca ruszają także zajęcia związane ze zdrowym kręgosłupem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym. Są to ćwiczenia adresowane do wszystkich Seniorów, bez względu na rodzaj schorzenia. Polegają przede wszystkim na wydłużaniu i odciążaniu kręgosłupa, rozciąganiu klatki piersiowej i wzmacnianiu obręczy barkowej. Zajęciom towarzyszą ćwiczenia koncentracji, uważności i relaksacji.

Nowość – terapia ruchem

Fundacja Aktywni Dłużej jest także laureatem konkursu na projekty w zakresie kultury fizycznej organizowanego przez Gminę Stare Babice. Dzięki temu babiccy Seniorzy mogą korzystać z kolejnej bezpłatnej propozycji ruchowej – ćwiczeń pod nazwą:

Ruch rozwijający Seniora – terapia ruchem. Zajęcia odwołują się do metody Feldenkraisa, która uczy efektywnego wykorzystywania ruchu jako środka do stymulowania układu nerwowego i poprawy ruchomości stawów. Projekt ma pozytywną rekomendację Rady Seniorów Gminy Stare Babice, a także poparcie Starobabickiego Uniwersytetu III Wieku.

– Proponowane zajęcia są uzupełnieniem projektu realizowanego we współpracy z GOPS Stare Babice pt. „ Gimnastyka przy muzyce dla Seniorów”, zwłaszcza w kontekście liczebności tej grupy i potencjału rozwojowego – dodaje Małgorzata Baranowska.

W tym przypadku ćwiczenia odbywają się w dwóch lokalizacjach (Stare Babice i Borzęcin Duży), z uwagi na rozległość naszej Gminy – zaznacza.

Zapraszamy na zajęcia:

Stare Babice (Klub Mieszkańca przy Szkole Podstawowej)

Środa, 11.30-12.30

Gimnastyka przy muzyce

Środa, 12.45-13.45

Ruch rozwijający Seniora

Borzęcin Duży (Mała sala gimnastyczna, Zespół Szkolno-Przedszkolny)

Poniedziałek, 14.00-15.00

Ruch rozwijający Seniora