PRANAYAMA a STRES – warsztat oddechowy z profesorem Lesławem Kulmatyckim

Szkoła Jogi Halasana zaprasza na autorski warsztat dla adeptów jogi prowadzony przez ekspertów jogi psychicznej, naukowca z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego profesora Lesława Kulmatyckiego oraz długoletnią nauczycielkę jogi – Magdalenę Grocholską. Do wyboru dwa terminy – 20 lub 21 maja. Na 20 maja zostały ostatnie wolne miejsca.

INFORMACJE OGÓLNE

Warsztat obejmuje 8 godzin lekcyjnych prowadzonych w godzinach 10.30- 13.30 przerwa na posiłek 14.30-17.30. Ok. 70 proc programu dotyczy praktyki i demonstracji właściwego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. 30 proc. to dwa 30-min. wykłady oraz rozmowy wokół doświadczenia wykonywania poszczególnych praktyk.

PROGRAM:

1. Istota pranayamy (ćwiczeń oddechowych i regulacji energii), istota i podstawowe grupy praktyk

2. Praktyki bandh
• Mula-bandha
• Uddiyana-bandha
• Jalandhara bandha
• Maha bandha

3. Ćwiczenia oddechowe poprzedzające praktyki pranayamy, opis, indywidualizacja praktyki
• Ćwiczenia świadomej regulacji oddechu
• Ćwiczenie pobierania energii według jogi oddechowej
• Ćwiczenie zwolnionego oddychania

4. Wybrane klasyczne praktyki pranayamy oraz ich wersje, wprowadzenie w każdą praktykę, wyszczególnienie teoretycznych założeń oraz roli konkretnej praktyki, brane są pod uwagę następujące.
• Nadi sodhana pranayama (oddech naprzemienny)
• Ujjayi pranayama (oddech psychiczny).
• Bhramari pranayama (oddech kontroli energii).
• Anuloma pranayama (oddech naprzemienny zgodny, wersja 1).
• Pratiloma pranayama (oddech naprzemienny zgodny, wersja 2)
• Viloma pranayama (oddech naprzemienny niezgodny)

5. Technika i subiektywne doświadczenie, czyli dwa wymiary praktyki pranayamy. Wskazówki i praktyka ćwiczeń w zależności od szkoły czy tradycji a mająca przełożenie na poczucie wpływu i kontroli energii wewnątrz ciała oraz jej wpływ na procesy psychiczne.

6. Monitorowanie i automonitorowanie praktyk pranayamy, podsumowanie pracy, przekazanie skryptów oraz „pracy domowej”

Terminy:

Sobota 20 maja 2017 – ostatnie wolne miejsca
Niedziela 21 maja 2017

Koszt: 350 zł – jeden dzień, wegetariański posiłek i materiały w cenie warsztatu

Zaliczka 150 zł płatna do 7 maja nr rachunku: mBank: 21 1140 2004 0000 3302 6650 3361

Miejsce: Szkoła Jogi Halasana, Stare Babice koło Warszawy ul Hubala – Dobrzańskiego 42/44 lok. 9

Kontakt 504 77 08 09