Pranayama a energia – warsztat oddechowy z profesorem Lesławem Kulmatyckim i Magdaleną Grocholską

Zapraszamy na warsztat oddechowy z profesorem Lesławem Kulmatyckim i Magdaleną Grocholską. Spotkanie przeznaczone dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych adeptów jogi prowadzony przez ekspertów jogi psychicznej – Lesława Kulmatyckiego, profesora wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Magdaleny Grocholskiej, długoletniej nauczycielki jogi.

INFORMACJE OGÓLNE

Zajęcia składają się z 8 godzin lekcyjnych prowadzonych w godzinach 10.30- 13.30 i 14.30-17.30, z przerwą na posiłek. Ok. 70 proc. programu dotyczy praktyki i demonstracji właściwego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. 30 proc. to dwa, półgodzinne wykłady oraz rozmowy wokół doświadczenia wykonywania poszczególnych praktyk. Dla osób, które uczestniczyły w warsztacie majowym na temat pranajamy będzie to spotkanie z nowymi technikami oddechowymi i rozszerzenie umiejętności w tym zakresie.

PROGRAM:
1. Istota pranayamy jako praktyk kontroli energii z rozpoznaniem podstawowych kryteriów pranayamy psychicznej

2. Praktyki ukierunkowane:
• centra nerwowe,
• obszary energii,
• umiejscowienie oddechu,
• czas trwania,
• liczba powtórzeń.

3. Ćwiczenia „Dziesięciu bram ciała” ukierunkowane na pasaże nadis:
• Ida,
• Pingala,
• Sushumna,
• Gandhari,
• Hastajihva,
• Ashasvini,
• Pusha,
• Alambusha,
• Kuhu,
• Shankhini.

4. Wybrane klasyczne praktyki pranayamy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych oraz ich wersje, wprowadzenie w każdą praktykę:
• samavritti (oddech z wyrównanymi czterema fazami),
• visamavritti (oddech ze zróżnicowanymi czterema fazami).

5. Opis subiektywnych doświadczeń oraz poczucie kontroli energii wewnątrz ciała oraz opis jej wpływu na procesy psychiczne.
6. Monitorowanie i automonitorowanie praktyk pranayamy, podsumowanie pracy, przekazanie „pracy domowej”.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Termin: 9 grudnia 2017, sobota
Koszt: 350 zł – kawa, herbata, przekąski i wegetariański posiłek w cenie warsztatu.
Zaliczka 200 zł płatna do 30 listopada na nr rachunku: mBank: 21 1140 2004 0000 3302 6650 3361 lub na miejscu w Szkole.
Miejsce: Szkoła Jogi Halasana, Stare Babice koło Warszawy, ul Hubala – Dobrzańskiego 42/44 lok. 9
Kontakt: 504 77 08 09