Mają po 100 lat i dalej żyją pełnią życia ucząc jogi i startując w zawodach biegowych

Dziś ciekawa historia dwojga stulatków z USA, którzy mimo swego wieku wcale nie zwalniają tempa. Pani Tao Porchon – Lynch jest wciąż czynnym instruktorem jogi, a Orville Rogers, były pilot, startuje w zawodach biegowych.

Panią Tao Porchon-Lynch, drobną stulatkę poznajemy w czasie prowadzenia treningu dla blisko 60 uczniow, który odbywał się w jednym z muzeów w Nowym Yorku. Była główną atrakcją dnia. Wraz z porcją ruchu i uważnego oddychania, uczniowie dostali również lekcję pozytywnego starzenia się. Z jej dużymi srebrnymi kolczykami i jasnoniebieskimi oczyma, Porchon-Lynch promieniowała energią. Jej sekret jest prosty:

Możesz dlatego że to robisz.

Innymi słowy, możesz kontrolować, w jaki sposób starzejesz się bardziej, niż myślisz.

Oddech życia jest w nas wszystkich, ale większość z nas przestaje go regularnie używać – powiedziała Tao Porchon-Lynch

Przeczytaj cały artykuł