Nasza Fundacja uruchamia bezpłatne zajęcia dla Seniorów w Borzęcinie i Starych Babicach

W Klubie Mieszkańca w Starych Babicach i Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym ruszają właśnie specjalne zajęcia, dzięki którym Seniorzy naszej Gminy i okolicznych zwiększą swoją sprawność, poprawią elastyczność mięśni ale także nauczą jak prawidłowo oddychać. Bezpłatne warsztaty będą realizowane do końca roku z wyłączeniem wakacji, dzięki dotacji Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz partnerstwu z Gminą Stare Babice. Zajęcia, według autorskiej metody poprowadzi nasza Fundacja „Aktywni Dłużej”.

Zdrowy kręgosłup i relaksacja w Borzęcinie dla Seniorów Powiatu
Fundacja „Aktywni Dłużej” została laureatem Konkursu organizowanego przez władze Powiatu Warszawskiego – Zachodniego, na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki w 2018 roku.
Jak wynika z trendów demograficznych w naszym społeczeństwie, Seniorów będzie przybywać. Naszym wspólnym celem jest, aby były to osoby zdrowe, sprawne i pełne energii. Dlatego propozycja Fundacji „Aktywni Dłużej” znalazła się na liście organizacji pozarządowych, które zostały docenione przez Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego i otrzymały dotacje na realizację najciekawszych projektów w Otwartym Konkursie Ofert w 2018 roku.

Terapeutyczny charakter
Ćwiczenia w oparciu o system „zdrowy kręgosłup” są dla Seniorów, najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Szczególnie polecane są osobom, u których pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Statyczny ruch, jaki wykonuje się w trakcie zajęć, jest wręcz wskazany dla osób 60+. Nie wymaga od nich kondycji i dużej sprawności fizycznej, a jest w pełni bezpieczny. Efektem zajęć jest jednoczesne mobilizowanie stawów we wszystkich płaszczyznach oraz ich rozluźnianie, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie aparatu ruchu.
Zajęcia w Borzęcinie będą miały charakter terapeutyczny dla osób, które mając ograniczenia ze strony np. układu ruchu, nie mogą brać udziału w innych aktywnościach. Godzinne zajęcia będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 15.30 w Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym. Jest to dogodna lokalizacja nie tylko dla mieszkańców Gminy Stare Babice, lecz także dla wszystkich Gmin naszego powiatu. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Radą Seniorów Gminy Stare Babice, będącej inicjatorem tego pomysłu oraz dzięki przychylności Pani Dyrektor Szkoły w Borzęcinie Dużym – Agnieszce Matuszewskiej, Prezes Stowarzyszenia „Starobabicki Uniwersytet III Wieku”.

W Starych Babicach seniorzy zrelaksują się przy muzyce
W podobnym czasie, co projekt finansowany ze środków Powiatu Warszawskiego – Zachodniego, ruszają także bezpłatne zajęcia gimnastyki przy muzyce dla Seniorów w babickim Klubie Mieszkańca. Są one kontynuacją spotkań, które odbywały się w ostatnim kwartale 2017 roku i zebrały bardzo przychylne recenzje uczestników tych spotkań.
Warsztaty będą odbywały się w każdą środę o godz. 11.30 i będą również trwały 60 minut. Zajęcia, które z wyjątkiem wakacji potrwają do końca roku, są sfinansowane przez Gminę Stare Babice.

Od 10 lat pracujemy na terenie Gminy Stare Babice w sferze aktywizacji ruchowej, z osobami w dużym stopniu powyżej 50 roku życia. W tym czasie zdobyliśmy wiele doświadczeń dotyczących poprawy samopoczucia i podnoszenia poziomu sprawności fizycznej w tej grupie wiekowej – podkreśla Małgorzata Baranowska, prezes Fundacji. – Przez ten czas wypracowaliśmy Autorskie Podejście do rekreacji ruchowej dla Seniorów, w ramach którego łączymy najlepsze elementy z różnych dziedzin ruchu – dodaje Małgorzata Baranowska.

Gimnastyka przy muzyce” w pomieszczeniu Klubu Mieszkańca to oferta ćwiczeń łączących wiele elementów, do których na co dzień nie przywiązujemy wagi, takich jak: prawidłowy oddech, relaks, wyciszenie, a to z podkładem odpowiedniej muzyki daje pozytywne efekty. Zapraszamy serdecznie wszystkich Seniorów naszej Gminy – podkreśla Alicja Napurka, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach. Życzę udanej gimnastyki!

Zapraszamy Seniorów na bezpłatne zajęcia

„Gimnastyka przy muzyce” w Klubie Mieszkańca w Starych Babicach w środy o godz. 11.30

„Zdrowy kręgosłup i relaksacja” w Szkole Podstawowej w Borzęcinie – czwartki godz. 15.30